Білорусь планує зустріч іноземних дипломатів із депортованими з України дітьми – МЗС

Джерело: МЗС України

За даними Міністерства закордонних справ України, білоруська влада планує на початку жовтня організувати поїздку іноземного дипломатичного корпусу до незаконно депортованих українських дітей.

Відтак, 4 жовтня білоруська сторона має намір організувати відвідування представниками іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в Мінську, т.зв. “місць проживання, навчання і оздоровлення” українських дітей в Білорусі, які були незаконно вивезені із тимчасово окупованих Росією міст Лисичанськ та Сєвєродонецьк.

Зазначений захід має на меті легалізацію незаконного переміщення українських дітей із тимчасово окупованих територій України. Відповідно до норм міжнародного права, примусова депортація дітей може кваліфікуватися як воєнний злочин.

Задля уникнення відповідальності посадові особи в Білорусі намагаються прикритися міжнародними представниками.

“Закликаємо іноземні держави, дипломатичні представництва яких отримали відповідні запрошення в Мінську, утриматися від участі в пропагандистській поїздці білоруського режиму”, – наголосили у дипломатичному відомстві України.

А також зазначили, що як на рівні національного розслідування, так і в межах розслідування Міжнародного кримінального суду, Україна продовжить роботу задля притягнення до відповідальності усіх осіб, які скоїли злочини проти українських дітей.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.