В Україну вдалося повернути лише 383 українські дитини, які були депортовані до РФ – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець в Telegram

Станом на сьогодні, 15 липня, в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї. 

15 липня Центр захисту прав дитини відвідали перша леді України Олена Зеленська та перша леді Південної Кореї Кім Кон Хі.

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець презентував першим леді доповідь “Нерозквітлі: Порушення прав українських дітей на тимчасово окупованих територіях України та в РФ: депортація, мілітаризація, індоктринація”.

“Розповів, як здійснюється опитування та фіксація воєнних злочинів російськими військовими проти наших дітей. Зауважив, що завдання, яке ми поставили при створенні цього Центру, – забезпечити надання комплексу соціальних послуг, включаючи повне медичне обслуговування, матеріально-технічне забезпечення, тимчасове житло, соціально-психологічну реабілітацію дитини та членів її сім’ї”, – розповів Лубінець.

Правоохоронці Київщини фіксують наслідки ранкової ракетної атаки РФ на область. Ворожі ракети були збиті, однак є пошкодження унаслідок падіння уламків.

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Авдіївку на Донеччині. За даними українських військових, попри похолодання на вказаному напрямку тривають інтенсивні бої, яких не було за всю війну.

На Запорізькому напрямку прикордонник на псевдо “Бриз” за допомогою антидронової рушниці знешкодив три російські FPV-дрони.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.