У Німеччині розшукали 161 українську дитину, викрадену Росією – Нацполіція

Джерело: Нацполіція“Укрінформ”

У Німеччині вдалося встановити місцезнаходження 161 української дитини, викрадених Росією. Про результати оголосив голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.

Їхня зустріч відбулася в Берліні.

“Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами ФРН за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі”, — сказав він.

Вигівський підкреслив важливість спільних дій у протидії воєнним злочинам, зокрема депортації та примусового переміщення українських дітей, які стали жертвами конфлікту. Крім того, він висловив надію на допомогу партнерів у притягненні військових злочинців до відповідальності перед українськими та міжнародними судами.

Обговорено також питання внесення до Шенгенської інформаційної системи даних про російських військових злочинців, щоб забезпечити їх утримання і виконання судових рішень у різних країнах.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.