ЮНІСЕФ: За два роки війни діти з прифронтових територій провели майже 7 місяців в укриттях
Джерело: ЮНІСЕФ
Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в Україні діти, які проживають на прифронтових територіях, протягом останніх двох років війни були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4 – 7 місяців, у підвалах чи на станціях метро під час повітряних тривог.
У фонді зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року повітряна тривога оголошувалася близько 3500 разів у Запорізькій та Харківській областях і майже 6200 разів у Донецькій області.
“Через постійні обстріли діти в Україні майже не мають можливості оговтатися від страждань і травм, пов’язаних із війною, а кожна сирена, кожен звук вибухів приносять ще більше переживань. Освіта дає дітям відчуття надії та стабільності, але мільйони українських школярів мають проблеми з доступом до неї або ж не мають можливості навчатися взагалі”, – наголосила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.
За її словами, особливо важким є зимовий період, оскільки тисячі українських дітей змушені ховатися в холодних і сирих підвалах, бо через обстріли їх житла залишилися без опалення, водо- та електропостачання.
“Війна в Україні зруйнувала малечі дитинство. Вона завдала шкоди психічному здоров’ю дітей та їхній здатності до навчання. Діти пережили два роки жорстокості та ізоляції, вони розлучені з сім’ями, переживають втрату близьких і вимушений переїзд, мають проблеми з доступом до освіти та послуг охорони здоров’я. Вони потребують припинення цих жахіть”, – прокоментувала Рассел.
Як розповіли в ЮНІСЕФ, від психологічних наслідків війни в Україні потерпають щонайменше половина дітей віком 13–15 років, які мають проблеми зі сном, а кожен п’ятий зазнає нав’язливих думок і спогадів, які є типовими симптомами посттравматичного стресового розладу.
Три чверті нещодавно опитаних фондом дітей і молодих людей віком від 14 до 34 років повідомили про потребу в емоційній або психологічній підтримці, проте менше третини з них звернулися по допомогу.
В організації б’ють на сполох: 40% дітей по всій Україні відчувають труднощі з доступом до освіти через брак відповідних умов, а в прифронтових районах половина дітей шкільного віку взагалі не має доступу до освіти.
“Діти (за час війни – ред.) фактично втратили два роки читання та рік математики”, – підрахували фахівці.
- У вівторок, 29 серпня, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) заявив, що постійні російські атаки на школи в Україні призводять до того, що лише близько третини дітей шкільного віку повністю відвідують заняття, і багато хто відстає від шкільної програми.
Російський військкор заявив, що 12 жовтня український F-16 збив російський винищувач Су-34 у невизначеному районі.
13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА.
Станом на 12 жовтня Силам оборони України вдається стримувати наступ російських військ та досягати певних успіхів.
У ніч проти 13 жовтня три російські регіони зазнали атаки близько 13 безпілотників.
Розвідка Великої Британії повідомила, що російський флот вперше за два роки провів масштабні стратегічні навчання Океан-24, які тривали з 10 по 16 вересня. До 2022 року Росія щорічно організовувала подібні навчання, проте останні два роки вони були скасовані, ймовірно, через війну в Україні.