Аргентина не приєднається до блоку БРІКС – майбутня глава МЗС

Джерело: Діана Мондіно/Twitter

30 листопада майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.

Аргентина була серед шести країн, запрошених стати новими членами БРІКС на саміті, що відбувся в Південній Африці в серпні, в межах намагання групи “змінити світовий порядок”, де домінує Захід.

Зауважимо, на президентських виборах в Аргентині, з результатом у 56% голосів, переміг крайній правий політик Хав’єр Мілей. Його опонент, міністр економіки Серхіо Масса побажав успіхів новому лідерові.

Раніше він закликав “покинути хворий песо заради долара США” та обіцяв спалити Центральний банк.

Одначе, виборці сподіваються, що анонсовані економічні реформи нового президента вгамують інфляцію, що перевищує 150% в Аргентині.

Мілей визначив себе анархо-капіталістом. Він обіцяє скоротити державні видатки на 15% ВВП та зменшити кількість міністерств в уряді з 18 до 10. Також планує зменшити роль держави в економічному житті та домогтися зменшення податків.

Він також критикує Росію, Бразилію та Китай. Натомість виступає за зближення зі США та Ізраїлем.

Зауважимо, в інтерв’ю The Economist Мілей заявив, що одним з перших засудив повномасштабне вторгнення РФ до України.

Довідка. Лідери БРІКС – Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР — зустрілися на саміті 22-24 серпня в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

  • Нещодавно обраний президент Аргентини Хав’єр Мілей запропонував президенту України Володимиру Зеленському провести мирний саміт Аргентини з Латинською Америкою щодо російсько-української війни.
  • За сприянням української діаспори з Аргентини до Польщі прибула вже 15-та партія гуманітарної допомоги від початку повномасштабного вторгнення РФ. Цього разу вага вантажу склала 12,5 тонн.
  • Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
  • У перший день саміту БРІКС у Південній Африці китайський лідер Сі Цзіньпін “несподівано” пропустив бізнес-форум цього економічного блоку, відправивши замість себе міністра торгівлі – проголосити від його імені “полум’яну промову, яка засуджувала гегемонію США”.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 27 лютого, прибув до Саудівської Аравії для зустрічі з Спадкоємним принцом Мухаммадом бін Салманом аль Саудом.

В понеділок, 26 лютого, президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну” і його коментарі викликали швидку реакцію різних лідерів.

Сьогодні, 27 лютого, близько 14:00 українські захисники збили вже другий за день російський винищувач-бомбардувальник Су-34 на східному напрямку.

27 лютого уряд України запустив пілотний проєкт із протезування зубів ветеранів. Держава компенсуватиме витрати медичним закладам на лікування через Національну службу здоров’я України.

На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 255 російських безпілотників.