Росія, ймовірно, спробує втрутитися в результати виборів, – британський центр кібербезпеки

Джерело: Sky News

Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.

У щорічному звіті шодо питань кібербезпеки агентство попередило про перспективу все більш реалістичних, підроблених відео та інших форм дезінформації, призначених для впливу на вподобання виборців.

“Хоча використання у Великій Британії паперового голосування на загальних виборах значно ускладнює втручання у наші вибори, наступні вибори будуть першими, що відбудуться на тлі значного прогресу в ШІ. Але замість того, щоб створювати абсолютно нові ризики, найбільшу загрозу становить здатність штучного інтелекту використовувати існуючі методи”, — йдеться в повідомленні.

Нові ризики включають сфабриковані онлайн-пости та кампанії deepfake, що поширювалися в соціальних мережах на великій швидкості.

“Будь-яке втручання або спроби підірвати наш політичний дискурс є абсолютно неприйнятними, і уряд Великої Британії прагне розширити наші можливості та протистояти загрозі онлайн-шкоди, такій як дезінформація”, — заявили в NCSC.

У відповідь Велика Британія створила робочу групу із захисту демократії та спільний підрозділ із забезпечення безпеки виборів.

Крім Росії, звітна агенція NCSC також відзначила постійну кіберзагрозу з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.