У Швейцарії перебуває найбільша кількість російських шпигунів у Європі – розвідка

Джерело: Bloomberg

Високопосадовець Федеральної розвідувальної служби Швейцарії (NDB) у зверненні до членів Комісії з питань зовнішньої політики Національної ради повідомив, що Швейцарія стала осередком для п’ятої частини російських шпигунів, які діють у Європі.

За його словами, у Швейцарії зараз знаходиться близько 80 російських агентів.

Як зауважили у виданні, хоча такі швейцарські міста, як Женева і Берн, завжди привертали увагу розвідки, питання про російських дипломатів, які працюють шпигунами в Швейцарії, зараз стало гострішою темою дебатів серед швейцарських політиків.

“Ці іноземні агенти становлять загрозу для внутрішньої і зовнішньої безпеки Швейцарії”, – прокоментував Фабіан Моліна, член Національної ради і член Соціал-демократичної партії.

Зазначено, що відома своєю нейтральною позицією, Швейцарія порушила традицію, запроваджуючи більшість санкцій ЄС проти Росії та деяких пов’язаних з нею осіб з початку війни. Минулого року уряд країни заявив, що заморозив російські активи на суму близько 7,5 мільярда швейцарських франків (8,2 мільярда доларів).

Утім, ці заходи не поширюються на дипломатів, адже ті продовжують користуватися імунітетом.

“Федеральна рада не накладає жодних санкцій у вигляді висилки дипломатів. Коли Швейцарія висилає дипломатів, вона робить це з міркувань внутрішньої безпеки, і про ці випадки не повідомляється публічно”, – пояснив представник швейцарського міністерства закордонних справ, додавши, що канали зв’язку з Росією повинні бути збережені.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.