Звіт розвідки США про втручання Росії у вибори надіслано 100 країнам

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 20 жовтня, Сполучені Штати оприлюднили дані розвідки США, надіслані більш ніж у 100 країн, які показали, що Росія використовує шпигунів, соціальні мережі та російські державні ЗМІ, щоб підірвати віру суспільства в чесність демократичних виборів у всьому світі.

“Це глобальне явище. Наша інформація вказує на те, що високопосадовці російського уряду, включаючи Кремль, бачать цінність такого типу операції впливу та сприймають її як ефективну”, — йдеться у звіті.

Високопоставлений чиновник Державного департаменту на умовах анонімності сказав, що Росію спонукав посилити свої операції впливу на вибори її успіх у поширенні дезінформації про вибори в США 2020 року та пандемію COVID-19.

“Успіх породжує більше, і ми безумовно бачимо вибори в США як каталізатор”, – сказав чиновник.

Відомо, що дані оцінки було надіслано більш ніж 100 посольствам США в Америці, Європі, Азії та Африці для розповсюдження їхнім урядам.

Вашингтон провів приватний брифінг для урядів країн-реципієнтів і поділився оцінкою, щоб “попередити вибори, які відбудуться за горизонтом наступного року”, сказав чиновник.

Дани звіт представляє останні кроки Вашингтона, спрямовані на боротьбу з тим, що, за їх словами, Росія намагається “посіяти нестабільність” у демократичних країнах, зображуючи вибори як “нефункціональні, а уряди, що випливають із них, як нелегітимні”.

У звіті рекомендовано країнам працювати над пом’якшенням російського втручання у вибори шляхом санкцій, обміну інформацією, видворення російських шпигунів і заборони на поїздки.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.