Аргентина оголосила про вихід країни з ВООЗ
Джерело: Buenos Aires Herald
Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив міністру закордонних справ Херардо Вертейну вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я через невдоволення методами боротьби організації з пандемією COVID-19.
Зокрема речник президента Мануель Адорні пояснив, що заходи ВООЗ під час пандемії, а також ухвалені колишнім президентом Альберто Фернандесом рішення “привели до найтривалішого карантину в історії людства” і до того, що країна стала об’єктом “політичного впливу певних країн”. ВООЗ звинуватили у “заохочуванні нескінченних карантинів” під час епідемії “без будь-яких наукових доказів”.
Аргентинці не дозволять міжнародній організації втручатися в наш суверенітет, не кажучи вже про наше здоров’я, — наголосив Адорні. За його словами, вихід із ВООЗ не вплине на якість охорони здоров’я Аргентини. — Це зміцнює наш шлях як країни із суверенітетом у галузі охорони здоров’я.
Зауважимо, президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ. Вперше такий указ про вихід зі Всесвітньої організації охорони здоров’я Трамп підписав ще під час свого першого президентства. Тоді причиною стало те, що на думку Трампа ВООЗ погано боровся з пандемією COVID-19. Однак коли Білий дім очолив Джо Байден, він скасував указ Трампа про вихід з організації.
Після заяви Вашингтона у ВООЗ повідомили про можливе скорочення бюджету організації на $400 млн доларів (до $4,9 млрд). На США припадало близько 18% бюджету ВООЗ.
Та вже згодом Трамп заявив, що може розглянути питання про повернення країни до ВООЗ, та спершу порадив організації “очиститися”.
- Депутати від правої партії “Ліга” віцепрем’єр-міністра і міністра транспорту Італії Маттео Сальвіні заявили, що представили у Сенаті законопроєкт про вихід країни із Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
- 20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
- Всесвітня організація охорони здоров’я закликала Китай зрештою надати доступ до даних про походження COVID-19, через п’ять років від початку спалаху захворювання.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.