Аргентина розсекретить документи про нацистів, які втекли до країни після Другої світової

Джерело: Гільєрмо Франкос в етері DNews

Президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив розсекретити державні архіви про німецьких нацистів, що після Другої світової війни втекли до країни, підтвердив прем’єр-міністр Гільєрмо Франкос.

За словами Франкоса, у відкритий доступ потраплять документи про нацистів, які знайшли притулок в Аргентині та залишалися під захистом влади протягом багатьох років. Архіви містять інформацію про фінансові операції нацистів, зокрема через банки Швейцарії.

Мілей ухвалив це рішення у відповідь на звернення американського сенатора-республіканця Чака Грасслі, який у лютому просив допомогти в розслідуванні активів нацистів у банку Credit Suisse. Президент Аргентини також обговорював це питання з сенатором Стівом Дейнсом.

Мілей відомий своєю підтримкою Ізраїлю. У лютому він особисто відвідав країну та оголосив про перенесення аргентинського посольства до Єрусалима. Також він оголошував національний траур у зв’язку із загибеллю ізраїльських дітей від рук ХАМАС.

Після Другої світової війни в Аргентині переховувалися близько 5000 нацистів. Серед них були відомі військові злочинці – доктор Йозеф Менгеле, який проводив експерименти на в’язнях Аушвіца, та Адольф Ейхман, один з організаторів Голокосту.

У 2015 році аргентинські археологи виявили в джунглях руїни будівель, які, за припущеннями, могли використовуватися нацистами для укриття.

Триває 1149-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 937 тисяч осіб.

У Дніпрі зросла кількість жертв та постраждалих унаслідок масованої атаки російських БпЛА на місто пізно ввечері 16 квітня.

17 квітня відзначають Всесвітній день боротьби з гемофілією, День кажана та День травника. За церковним календарем сьогодні вшановують святих преподобних Симеона Персидського і Акакія Мелетійського та відзначають Чистий четвер.

За даними синоптиків у четвер, 17 квітня, в Україні очікується суха і тепла погода.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.