Аргентина стала новим членом групи «Рамштайн»
Джерело:міністр оборони США Ллойд Остін
13 червня представили нового члена Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, сказав міністр оборони США Ллойд Остін.
Він оголосив про нового учасника групи на початку 23-го засідання “Рамштайну”.
“Отже, попереду в нас багато роботи. І, на щастя, підтримка України у світі зростає, а не слабшає. Я радий вітати Аргентину як нову учасницю. Міністре Петрі, радий, що ви з нами”, – сказав глава Пентагону.
Додамо, що у роботі групи беруть участь понад 50 країн, включаючи всі країни членів НАТО, більшість держав ЄС, а також союзників з Африки, Азії та Південної Америки.
Після того, як Хав’єр Мілей став президентом Аргентини у листопаді 2023 року, країна почала активізувати свою підтримку України. Президент Зеленський брав участь у церемонії його інавгурації. Також в травні того ж року Аргентина приєдналася до коаліції, що виступає за повернення українських дітей.
Як раніше казала заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу 12 червня, під час зустрічі “Рамштайн” обговорять посилення протиповітряної оборони України.
“Що я можу вам сказати – не випереджаючи міністра, але на чому він продовжить наголошувати під час зустрічі з українською оборонною контактною групою – це те, що ми знаємо, що протиповітряна оборона є пріоритетом для України, це те, що їм потрібно, чи то у вигляді Patriot, чи то в інших видах озброєнь”, – заявила Сінгх.
На той момент вона відмовилася надати жодну інформацію щодо надання Україні систем Patriot.
Крім того, уряд України став частіше закликати союзників до посилення протиповітряної оборони України. Заклики посилилися після спроб ЗС РФ наступати на півночі Харківщини минулого місяця і на тлі російських ударів по українських енергетичних об’єктах.
- 29 травня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Аргентина доєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.