Археологи-аматори знайшли залишки палацу Тюдорів, який зруйнувався понад 400 років тому

Джерело: The Guardian
Група археологів-аматорів у селі в англійському графстві Нортгемптоншир виявила залишки палацу Тюдорів, який зруйнувався понад 400 років тому. Серед команди Коллівестонського товариства збереження історії (Chaps) є і підлітки, і літні люди.
Дослідники склали план пошуку палацу ще у березні 2018 року, використовуючи “місцеві перекази та чутки”. Голова Chaps Кріс Клоуз розповів, що багато з них виросли у цьому селі, тому завжди цікавилися чутками про палац. У них не було фінансування чи експертних знань, щоб знайти втрачену будівлю, від якої нічого не залишилося.
“До цього нас привела наївність і просто важка праця”, — зазначив голова Chaps.

Фото: Chaps
Для дослідження дослідники провели геофізичні дослідження та використали георадар (GPR). Завдяки цьому вони шукали місця розташування стін палацу. Власники будинків надали їм дозвіл проводили розкопки в їхніх садах.
За знайденими камʼяними ліпнинами вдалося ідентифікувати палац, у чому допомогли історики з Університету Йорка. Вони теж приєдналися до розкопок, щоб зберегти історичну спадщину.
Команда планує подальші розслідування у 2024 році, аби встановити для чого використовувалася кожна будівля. Вони хочуть отримати іншу інформацію, яка дозволить розробити архітектурний стиль разом з іншими важливими доказами датування.

Фото: Chaps
Зазначимо, що у палац Тюдорів до середини XVII століття палац занепав, і досі було дуже мало доказів його існування. У 1980-х і 1990-х роках було кілька спроб знайти будинок матері Генріха VII, але жодна з них не була успішною.
- Археологи в Німеччині знайшли багатовіковий скелет разом із металевим протезом руки, який заміняв чотири втрачені пальці.
- Археологи знайшли у Китаї залишки обнесеного стіною міста бронзової доби, у якому колись знаходилися палац, рів, цвинтарі, жертовні ями, гончарні майстерні та бронзоливарний завод. У кількох таких ямах було поховано 120 коней, принесених у жертву.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.