Археологи-аматори знайшли залишки палацу Тюдорів, який зруйнувався понад 400 років тому

Джерело: The Guardian

Група археологів-аматорів у селі в англійському графстві Нортгемптоншир виявила залишки палацу Тюдорів, який зруйнувався понад 400 років тому. Серед команди Коллівестонського товариства збереження історії (Chaps) є і підлітки, і літні люди.

Дослідники склали план пошуку палацу ще у березні 2018 року, використовуючи “місцеві перекази та чутки”. Голова Chaps Кріс Клоуз розповів, що багато з них виросли у цьому селі, тому завжди цікавилися чутками про палац. У них не було фінансування чи експертних знань, щоб знайти втрачену будівлю, від якої нічого не залишилося.

“До цього нас привела наївність і просто важка праця”, — зазначив голова Chaps.

Фото: Chaps

Для дослідження дослідники провели геофізичні дослідження та використали георадар (GPR). Завдяки цьому вони шукали місця розташування стін палацу. Власники будинків надали їм дозвіл проводили розкопки в їхніх садах.

За знайденими камʼяними ліпнинами вдалося ідентифікувати палац, у чому допомогли історики з Університету Йорка. Вони теж приєдналися до розкопок, щоб зберегти історичну спадщину.

Команда планує подальші розслідування у 2024 році, аби встановити для чого використовувалася кожна будівля. Вони хочуть отримати іншу інформацію, яка дозволить розробити архітектурний стиль разом з іншими важливими доказами датування.

Фото: Chaps

Зазначимо, що у палац Тюдорів до середини XVII століття палац занепав, і досі було дуже мало доказів його існування. У 1980-х і 1990-х роках було кілька спроб знайти будинок матері Генріха VII, але жодна з них не була успішною.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.