Археологи виявили в Італії театр імператора Нерона

Джерело: ABCNews

Археологи знайшли неподалік Ватикану будову, яка може бути театром імператора Нерона. Пд час проведення розкопок у дворі прикрашеного фресками Палаццо делла Ровере дослідники виявили конструкції та прикраси, які можуть бути залишками театру.

За словами Даніели Порро, спеціальної суперінтендантки Риму, це “виняткове” відкриття відбулося там, де Нерон репетирував вірші та музичні вистави. Це місце неодноразово згадувалося в римських писаннях, проте досі не виявлене.

Як повідомляється, розкопки ведуться на цьому місці з 2020 року. Археологам вдалося виявити локацію у формі півкола, а також колони з мармуру, прикраси із сусального золота на ліпнині та складські приміщення для костюмів та декорацій.

Розкопки проводилися на обмеженій території вілли, але вчені знайшли й інші знахідки. Зокрема, вони виявили руїни Horti di Agrippina, де Калігула побудував великий цирк для перегонів, а також сліди виробництва та паломницької діяльності середньовіччя та артефакти XV ст.

Серед інших не менш вражаючих знахідок – скляні кубки, горщики для приготування хліба, монети, фрагменти музичних інструментів та гребені, зроблені з кістки. Крім того, знайдено “зброю”, яку використовували для виготовлення чоток та невеликих знаків приналежності до християнства, які носили паломники.

Варто зазначити, що розкопки у цьому регіоні все ще тривають. Водночас дослідники працюють над каталогізацією та аналізом усіх виявлених предметів.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.