Археологи знайшли скарби на кораблі, що затонув 3600 років тому

Джерело: TRT Haber

Поблизу берегів Кумлуджі, що в провінції Анталія (Туреччина), підводні археологи виявили та підняли на поверхню скарби з корабля, який вважається тим, що затонув приблизно 3550 – 3600 років тому.

“Під час підводних археологічних розкопок, проведених на глибині 50 метрів у Кумлуджі, на місці аварії корабля, який описують як “найдавніший з відомих затонулих внаслідок корабельної аварії” у світі, знайдено 30 мідних злитків, особисті речі моряків і амфору”, – йдеться у повідомленні.

Фото: TRTHaber

Як розповіли у виданні, до пошуку скарбів залучали 40 фахівців.

“Під час розкопок, які ми проводили на місці аварії корабля на глибині приблизно 50 метрів, ми виявили понад 30 мідних злитків, які ймовірно, були вантажем з острова Кіпр. Їх цінність у тому, що вони були грошима того періоду. Ймовірно, це судно було завантажене з мідних копалень на Кіпрі, затонуло під час шторму на шляху до острова Крит”, – розповів керівник розкопок, доктор наук, доцент Середземноморського університету Хакан Оніз.

Зазначено, що судно знаходиться на глибині 45-55 метрів.

“Корабель затонув приблизно 3550 – 3600 років тому. У цьому контексті затонулий біля Кумлуджі корабель середньої бронзової доби все ще вважається найстарішим у світі затонулим торговим судном”, – зауважив керівник розкопок.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).