Архітектори затвердили шрифти, які будуть використані на колійних стінах двох перейменованих станцій столичного метро (Фото)

Джерело: КМДА.

У Києві архітектори затвердили шрифти, які будуть використані на колійних стінах двох перейменованих станцій столичного метрополітену.

Мовиться про станції метро “Звіринецька” (колишня назва “Дружби народів”) та “Площа Українських Героїв” (колишня назва “Площа Льва Толстого”).

Зображення: КМДА

За інформацією КП “Київський метрополітен”, сьогодні на підприємстві відбулася зустріч з автором цих шрифтів Богданом Гдалем. Богдан Гдаль – шрифтовий дизайнер, який за власної ініціативи розпочав роботу над створенням нових написів для станцій на початку цього року.

Ідею митця підтримали архітектори перейменованих станцій та надали всі необхідні погодження. Адже внесення змін до нинішнього архітектурного оформлення, зокрема й до архітектурного вигляду назви станції метрополітену, виконується виключно за погодженням з архітектором цієї станції.

Зображення: КМДА

Нагадаємо, що у травні цього року Київрада підтримала рішення про перейменування станцій “Площа Льва Толстого” на “Площу Українських Героїв” та “Дружби Народів” – на “Звіринецьку”.

У межах цього рішення КП “Київський метрополітен” виконує необхідні організаційно-технічні заходи з перейменування. Попередньо роботи триватимуть до кінця вересня цього року.

Зображення: КМДА

Наразі на станціях триває процес заміни інформаційних покажчиків і вивісок, які вже бачать пасажири. Зокрема, на станціях можна зустріти нові назви на вхідних групах, на покажчиках напрямку руху поїздів та інформаційних стендах.

Пасажири бачитимуть зміни поступово, оскільки це тривалий процес, і більшість робіт виконується вночі. Зараз триває запис нових аудіооголошень для рухомого складу українською та англійською мовами, а також оформлення карти метро.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.