АРМА офіційно відкрило доступ до Реєстру арештованих активів
Джерело: АРМА
Національне агентство України з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.
За своєю конфігурацією, Реєстр є комплексною базою даних про всі активи в Україні, які арештовані правоохоронцями та судами у кримінальних справах.
Загалом роль АРМА полягає в тому, щоб злочинні активи спочатку були розшукані, а після арешту приносили дохід державі.
Розуміння обсягів арештованої власності у нашій країні до цього часу перебувало за щільною завісою від суспільства і було однією з найзакритіших, високо корупційних сфер. Нині АРМА звітує про формування й відкриття Реєстру арештованих активів, у якому відображені дані про всі арештовані речові докази, які мають економічну цінність, – зазначила голова АРМА Олена Дума.
Публічний режим функціонування Реєстру дозволяє різноманітним цільовим аудиторіям оперативно отримати інформацію, що відбувається з тим або іншим активом. Зокрема:
- хто розслідує кримінальну справу;
- ким і коли накладено арешт;
- як АРМА управляє майном й на яку суму воно оцінене;
- за скільки продане на торгах та за яким договором передане управителю;
- скільки коштів надійшло до бюджету від управління.
Тобто, Реєстр дає можливість у режимі онлайн відстежити всі дії від його арешту до отримання державою доходу.
Реєстр складається з відкритої частини, доступної для кожної зацікавленої особи, та закритої, яка призначена для правоохоронців. База даних містить понад 129 000 записів. Близько 36 000 із них стосуються саме активів, які передано в управління АРМА. 829 записів стосуються заходів з проведення оцінки вартості активів та 1 144 записи – конкурсних відборів управителів.
Ще 117 записів належать до договорів управління та містять дані про суми доходів, які управителі перераховують до бюджету.
500 записів стосуються активів, проданих на торгах (перелік проданих активів, дату торгів і назву торгового майданчика, а також суму реалізації майна) та ще 500 записів – заходів з управління грошовими коштами, враховуючи суми розміщених коштів та нарахованих відсотків.
Відомості, які мають надходити до системи з інших державних реєстрів та баз даних, насамперед Реєстру судових рішень, впорядковано за різними категоріями, наприклад рухоме й нерухоме майно, транспорт, корпоративні права, інтелектуальна власність, грошові кошти та майнові комплекси.
Відкриття Реєстру відповідає політиці відкритих даних та практиці європейських офісів з розшуку та управління незаконними активами (ARO/AMO).
- 17 серпня уряд ухвалив рішення передати близько 100 АЗС, нафтобази та транспортні засоби, які належали російській компанії “Татнафта”, під управління державної компанії “Укрнафта”.
- За понад рік перебування у правлінні АРМА – з липня 2022 року по серпень 2023 року – 26 арештованих регіональних операторів газорозподільних мереж, які пов’язують з Дмитром Фірташем, не принесли доходів до бюджету України.
- В Україні все ще не конфіскували компанії, які належать 25 російським олігархам, що співпрацюють з військово-промисловим комплексом РФ.
У бразильському штаті Мінас-Жерайс на шосе зіткнулися пасажирський автобус і вантажівка, внаслідок чого загинули 38 людей.
Колишній чемпіон світу в надважкій вазі Тайсон Ф’юрі не згоден оцінками суддів у реванші з володарем поясів WBA, WBO та IBO Олександром Усиком.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
22 грудня в Україні відзначається День енергетика та День працівників дипломатичної служби. За церковним календарем вшановують пам’ять святої великомучениці Анастасії.
За даними синоптиків, в неділю, 22 грудня, в низці областей України очікуються оапди у вигляді мокрого снігу.