Артема Ситника звільнили з посади заступника голови НАЗК
Джерело: пресслужба НАЗК
3 червня 2024 року заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник залишив свою посаду.
12 травня 2022 року Ситника призначили заступником Голови НАЗК.
Зауважується, що на цій посаді він відповідав за напрями:
- координація взаємодії з правоохоронними органами та органами прокуратури, у тому числі забезпечення розгляду обґрунтованих висновків про злочини, виявлення активів осіб, причетних до військової агресії проти України;
- фінансовий контроль, проведення спеціальних перевірок, моніторинг способу життя, перевірка дотримання вимог законодавства, в тому числі у сфері запобігання корупції;
- запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
- моніторинг і контроль виконання актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Національне агентство дякує Артему Сергійовичу за його внесок в розвиток Національного агентства та всієї антикорупційної інфраструктури України, — зазначили у повідомленні.
До призначення на цю посаду Ситник очолював Національне антикорупційне бюро України. У січні 2015 року Ситник брав участь у конкурсі на посаду директора НАБУ, у березні був одним із чотирьох основних претендентів, отримав сім голосів. 16 квітня указом Президента його призначили на цю посаду.
У серпні 2015 року ГПУ почала досудове розслідування проти Ситника за ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) кримінального кодексу України за включення сторонніх осіб до складу делегації для поїздки в Лондон. Однак згодом Посольство Великої Британії дало пояснення стосовно цього, після чого обвинувачення зняли.
2016 року Ситника критикували колишні колеги з адвокатської спільноти через проведені НАБУ обшуків на робочих місцях адвокатів, котрі працювали з фігурантами справи про злочинне заволодіння коштами ПАТ «Укргазвидобування».
12 квітня 2022 звільнений з посади голови НАБУ через закінчення терміну повноважень.
За 4,5 роки діяльності НАБУ під керівництвом Ситника було притягнуто до відповідальності більш як 550 осіб включно з 8 нардепами, трьома чинними заступниками міністрів, двома міністрами, очільниками Державної фіскальної служби, Держаудитслужби, Рахункової палати, експершим заступником секретаря РНБО, експершим заступником голови Нацбанку, більше ніж 45 суддями. А також скеровано до суду справи щодо керівників більше ніж 25 державних підприємств
- Міністр юстиції України Денис Малюська та голова першої Ради громадського контролю НАБУ Віталій Шабунін прокоментували розслідування Bihus.Info щодо стеження за журналістами.
- Глава “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін прокоментував законопроєкт про лобіювання №10337, який голосуватиметься у парламенті 10 січня у першому читанні.
- Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що два кримінальних провадження, які відкрили проти нього, були за зверненням “прокремлівського” адвоката Ростислава Кравця.
Станом на 22:00 суботи, 16 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті збільшилась до 132. Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
Останній звіт Пентагону про НЛО виявив сотні нових спостережень непізнаних і непояснених повітряних явищ, проте не знайдено жодних ознак позаземного походження.
Протягом дня, 16 листопада, російські загарбники здійснили 50 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 91 вибух.
Лекцію міністра закордонних справ Чехії Яна Ліпавського в університеті Лондона зірвали пропалестинські протестувальники саме тоді, коли він почав говорити про війну Росії в Україні.
Сьогодні 16 листопада, український письменник та поет, а зараз військовослужбовець Сергій Жадан провів літературні читання на підтримку українських енергетиків, які вже третій рік протистоять російському терору по енергетичній інфраструктурі.