Законопроєкт про лобіювання не торкається діяльності позаштатних радників Єрмака – Шабунін
Джерело: Віталій Шабунін
Глава “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін прокоментував законопроєкт про лобіювання №10337, який голосуватиметься у парламенті 10 січня у першому читанні.
За його словами, насправді даний законопроєкт не розв’язує жодних проблем з недоброчесним лобіюванням.
Як приклад він привів позаштатних радників очільника Офісу президента Андрія Єрмака, які, за словами Шабуніна, “мають більше впливу у державі, аніж деякі міністри”.
“Це дуже гарно продемонструвала присутність деяких з них на офіційній зустрічі з Блінкеном. Хто цим позаштатним радникам платить за роботу – невідомо. Хоча саме через них часто “вирішують” найбільш зашкварні питання”, – зазначив Шабунін.
Та попри це, законопроєкт про лобіювання жодним чином не регулюватиме діяльність позаштатних радників Єрмака.
Більш того, законопроєкт не передбачає жодної відповідальності для посадовців у разі недоброчесного лобіювання.
“Тобто, дозволяє “слузі” Мотовиловцю і надалі рятувати своїх друзів від кримінальної відповідальності окремими законопроєктами, які передбачають мільйонні виплати з бюджету для конкретних компаній”, – додав Шабунін.
Натомість проєкт закону “відкриває владі можливість натиснути на громадськість”. За даними Шабуніна, влада спробує це зробити вигадливими правками до законопроєкту до другого читання.
Він резюмував, що подібне було у 2017 році, коли до законопроєкту додали правку про декларування антикорупційних активістів.
“З нетерпінням чекаємо на сіквел цієї саги”, – наголосив Шабунін.
- 25 грудня глава фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, а також член депутатської групи “Партія “За майбутнє” Віктор М’ялик зареєстрували законопроєкт 10371 про новий святковий день — День подяки Богові.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.