Суд конфіскував елітне авто посадовця міграційної служби на Одещині
Джерело: ДБР
Суд конфіскував в дохід держави елітний автомобіль марки Mercedes вартістю майже 5,7 млн грн, яким користувався керівник управління міграційного контролю ГУ ДМС України в Одеській області.
Автомобіль Mercedes-Benz G400 D, вартістю 5,65 млн грн, посадовець придбав та оформив на матір у 2023 році. Водночас, зауважили у ДБР, ні його доходи, ні доходи матері не дозволяли це зробити.
11 грудня 2024 року колегія суддів ВАКС задовольнила позов прокурора САП про визнання необґрунтованим володіння автомобілем вартістю 5,6 млн грн. Також суд постановив стягнути автомобіль в дохід держави.
У повідомленні нагадали, що 6 червня 2024 року на Одещині ДБР викрило посадовців міграційної служби, які «заробляли» на іноземцях. За 20 тис. доларів посадовці брались допомогти уродженцю Республіки Молдова, який наразі перебуває в Україні.
За місцем роботи та проживання посадовців проведено обшуки та виявлено гроші, у тому числі криптовалюта, коштовності та майно на суму щонайменше 140 млн грн, вартість якого значно перевищує їхній законний заробіток. Лише коштовності дружини керівника, за попередніми оцінками, вартують майже 3 млн грн.
Серед іншого, у начальника виявили записані на його матір елітний будинок у 200 кв. метрів та елітний автомобіль. У матері посадовця у власності також перебуває багато земельних землянок, інші будинки та магазини.
Відповідно до щорічної декларації за 2023 рік, посадовець отримав заробітну плату на загальну суму 345 тис. грн.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Стримінговий сервіс Netflix анонсував нове лайфстайл-шоу “З любов’ю, Меган”, де ведучою та виконавчою продюсеркою є герцогиня Сассекська Меган Маркл.
У Харкові підприємець зі стартовим пістолетом на автомобілі Tesla напав на транспорт та працівників ТЦК. Він намагався викрасти військовзобов’язаного.
Українська фристайлістка Анастасія Новосад (лижна акробатка) не повернеться до виступів на рівні Кубка світу.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
Правоохоронці розкрили контрабанду предметів розкоші в Україну.