Видатки на оборону профінансують коштом активів РФ – Мінфін
Джерело: Мінфін
На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА.
Водночас враховано забезпечення соціально-гуманітарних потреб і заходів для відновлення економіки.
Держбюджет поєднує внутрішні ресурси та підтверджену міжнародну підтримку, що дозволить профінансувати усі заплановані видатки.
Як зауважується, важливу роль відіграє підтримка партнерів у межах програми Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Це механізм, який передбачає отримання від країн G7 50 млрд доларів із подальшим погашенням коштом доходів від використання заморожених російських активів.
Заплановано отримати 20 млрд доларів від США, 20 млрд доларів від ЄС, 3 млрд доларів від Великої Британії, 3,7 млрд доларів від Канади та 3 млрд доларів від Японії.
Особливість програми полягає у можливості спрямування частини цих коштів (від ЄС та Великобританії) безпосередньо на оборонні потреби, що у поєднанні з внутрішніми ресурсами, зокрема отриманими від нещодавно ухвалених змін до Податкового кодексу, дозволить зміцнити військовий потенціал і забезпечити усі критичні потреби Сил оборони.
Такий підхід забезпечує Україні необхідну фінансову стійкість, дозволяючи ефективно реагувати на виклики воєнного часу та закладати основу для відновлення економіки.
- 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.
- Велика Британія надасть Україні кредит на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів, який погасять з доходів заморожених активів Росії.
- 10 грудня міністерство фінансів США оголосило про виділення Україні кредиту на 20 мільярдів доларів США. Його гаситимуть коштом заморожених російських активів.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.