AstraZeneca відкликає вакцини від Covid у всьому світі
Джерело: The Telegraph
Вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid вилучають у всьому світі після того, як фармацевтичний гігант вперше в судових документах визнав, що вона може викликати смертельний побічний ефект – тромбоз.
Вакцину більше не можна використовувати в Європейському Союзі – після того, як компанія добровільно відкликала свій “маркетинговий дозвіл”. Заявку на відкликання вакцини подали 5 березня, й вона набула чинності у вівторок, 7 травня.
Подібні заявки подали у Великій Британії та інших країнах, які схвалили вакцину, відому як Vaxzevria.
AstraZeneca наполягає, що рішення про відкликання вакцини не пов’язане з судовою справою чи їх визнанням того, що вона може спричинити тромбози.
“Ми неймовірно пишаємося роллю, яку Vaxzevria зіграла в припиненні глобальної пандемії. За незалежними оцінками, лише за перший рік використання врятували понад 6,5 мільйонів життів, а по всьому світу поставили понад три мільярди доз”, – йдеться в заяві компанії.
AstraZeneca заявила, що відкликає вакцину тому, що вже розроблено інші подібні препарати, й це призвело до зниження попиту на Vaxzevria.
“Оскільки відтоді було розроблено кілька варіантів вакцин проти Covid-19, існує надлишок доступних оновлених вакцин. Це призвело до зниження попиту на Vaxzevria, яка більше не виробляється та не постачається. Тому компанія AstraZeneca прийняла рішення ініціювати відкликання ліцензій на продаж Vaxzevria в Європі”.
- Згідно з результатами дослідження, проведеного групою вчених університету Ліверпуля, тривалий COVID-19 може викликати старіння мозку на 20 років.
Науково-консультативна група з вивчення походження нових патогенів, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), не змогла дійти однозначного висновку щодо походження COVID-19. У новому звіті фахівці заявили, що наразі немає переконливих доказів ані на користь версії про витік вірусу з лабораторії, ані щодо природного переходу вірусу від тварини до людини. Попри це, експерти більше схиляються до природного походження SARS-CoV-2.
Початок липня в Україні мине під знаком погоди з характером – трохи вітерцю, трохи тепла і зовсім небагато справжньої спеки. У перші дні тижня ми опинимося між двома атмосферними системами: антициклон із Західної Європи поступово тисне на нас своєю сухою рукою, а циклон із північного сходу ще трохи подме 1–2 липня, переважно в східних і північно-східних регіонах.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.
Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.
Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.