Астронавт NASA показав знімок Землі, зроблений на висоті 400 кілометрів
Джерело: Space.com
Американський астронавт NASA Дон Петтіт, перебуваючи борту Міжнародної космічної станції, зробив знімок Землі з висоти 400 кілометрів.
Як зазначається, світлину створили, коли орбітальна лабораторія проходила над територією Мексики та США.
На фото можна розгледіти вогні міст під МКС, а лівіше на знімку на горизонті – полярне сяйво. У тій частині планети енергетичні частинки від Сонця, що досягло піку активності, взаємодіють із верхніми шарами атмосфери.
Астронавт Дон Петтіт, відомий своїми фотографіями з довгою витримкою, які він робить у вільний від роботи на МКС час.

Фото: NASA/Don Pettit
За даними видання, нині астронавт перебуває у четвертій у своєму житті подорожі в космос. За підрахунками NASA, Дон Петтіт провів за межами Землі понад 370 днів, зокрема 13 годин у відкритому космосі.
Під час місії в 2011-2012 роках американець за допомогою роботизованої руки захопив перший комерційний вантажний космічний корабель SpaceX Dragon D1.
Вчергове на борт Міжнародної космічної станції чоловік прибув 11 вересня 2024 року. Очікується, що найближчі шість місяців Дон проведе в космосі, де виконуватиме роботу бортінженера та проводитиме наукові експерименти.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.