Астронавти NASA повернулися на Землю після дев‘ятьох місяців у космосі

Джерело: Associated Press

Американські астронавти Суні Вільямс і Бутч Вілмор повернулися на Землю після того, як провели на Міжнародній космічній станції понад дев’ять місяців замість запланованого тижня.

Як зазначається, Вілмор і Вільямс повернулися на Землю в капсулі космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX. Разом з ними були астронавт NASA Нік Гейг і російський космонавт Олександр Горбунов. Шлях від МКС до Землі тривав 17 годин.

Вілмор і Вільямс провели в космосі 286 днів — на 278 днів довше, ніж передбачалося під час їх запуску. Вони облетіли Землю 4 576 разів і подолали 195 мільйонів кілометрів до моменту приземлення біля узбережжя Флориди.

Фото: АР

Фото: АР

Подорож астронавтів розпочалася в червні 2024 року. Суні а Бутч брали участь у першому випробуванні космічного корабля Starliner, розробленого компанією Boeing. Під час польоту до космічної станції капсула зіткнулася з низкою технічних проблем, тож повернення астронавтів додому довелося відкласти через ризики.

На початку вересня минулого року Starliner повернувся на Землю без екіпажу. Це означало, що для повернення Бутча і Суні потрібен новий корабель. Тому NASA обрало наступний за графіком політ — капсулу SpaceX, яка прибула на МКС наприкінці вересня.

На капсулі корабля Crew Dragon на станцію прилетіли двоє астронавтів замість чотирьох, залишивши два вільних місця для Бутча і Суні. Утім, політ SpaceX був запланований на шість місяців, тому термін перебування астронавтів на МКС продовжили до березня 2025 року.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.