Астрономи виявили найдавнішу чорну діру у Всесвіті

Джерело: AP

Міжнародній групі астрономів вдалося виявити найдавнішу чорну діру у Всесвіті, з усіх відомих на сьогодні.

Як розповіли у виданні, космічний телескоп “James Webb” від NASA та рентгенівська обсерваторія “Чандра” об’єднали свої зусилля для проведення спостереження, яке допомогло астрономам.

Відтак, два космічні телескопи використовували техніку під назвою “гравітаційне лінзування”, щоб збільшити область космосу, де розташована галактика UHZ1 та її чорна діра.

Повідомляється, що сама чорна діра утворилася лише через 470 мільйонів років після Великого вибуху. Враховуючи, що Всесвіту 13,7 мільярдів років, вік цієї чорної діри становить 13,2 мільярда років.

При цьому вчені були “вражені” величезним розміром цієї чорної діри. Вона у 10 разів більша за чорну діру в нашій галактиці Чумацький Шлях.

За словами астрономів, вона важить від 10% до 100% маси всіх зірок у своїй галактиці.

Водночас дослідники припускають, що чорна діра утворилася з колосальних хмар газу, які зруйнувалися в галактиці, розташованій поруч із галактикою з зірками. У результаті дві галактики злилися, і чорна діра “взяла вгору”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.

Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.