Телескоп James Webb сфотографував туманність «Кільце» у формі бублика

Джерело: Space.com.

Космічний телескоп James Webb зробив світлину туманності “Кільце” у формі бублика, що знаходиться в сузір’ї Ліри.

Ця туманність, відома як NGC 6720 та Мессьє 57, розташована приблизно за 2 200 світлових років від Землі. Космічний об’єкт у формі бублика видно навіть за допомогою невеликих телескопів впродовж літа.

Зображення: Space.com.

Туманність “Кільце” – це  сяючі залишки давно померлої зірки, класу астрономічних об’єктів, які називаються «планетарними туманностями», які до певної міри не мають нічого спільного з планетами. У його середині є біла цятка, яка представляє зірку білого карлика  — те, що залишилося від ядра цього вимерлого зоряного тіла.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.