Телескоп James Webb у свою першу річницю сфотографував молекулярну хмару Ро Змієносця

Джерело: NASA.
Космічний телескоп James Webb у першу річницю своєї робити в космосі зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що знаходиться у сузір’ї Змієносця.
“Всього за один рік космічний телескоп James Webb змінив уявлення людства про космос, вдивляючись у хмари пилу, та вперше побачивши світло з далеких куточків Всесвіту. Кожне нове зображення – це нове відкриття, яке дає вченим у всьому світі можливість ставити та відповідати на запитання, про які вони колись навіть не могли мріяти”, – сказав глава NASA Білл Нельсон.
До річниці роботи в космосі телескоп зробив світлину молекулярної хмари Ро Змієносця, що є найближчою до Землі ділянкою зореутворення. Відстань до хмари – 390 світлових років, і телескоп зміг зробити фото у збільшеному вигляді без зірок в проміжному просторі.
Зображення Вебба показує ділянку, що містить приблизно 50 молодих зірок, усі вони подібні за масою до Сонця або ж менші. Найтемніші ділянки є найщільнішими, де товстий пил огортає протозірки, що ще формуються.
Величезні біполярні струмені молекулярного водню, представлені червоним кольором, домінують на зображенні, з’являючись горизонтально у верхній третині та вертикально праворуч. Це відбувається, коли зірка вперше проривається крізь свою натальну оболонку космічного пилу, викидаючи пару протилежних струменів у космос, як новонароджена дитина, яка вперше простягає руки у світ.
На відміну від цього, зірка S1 вирізала сяючу печеру пилу в нижній половині зображення. Це єдина зірка на зображенні, яка значно масивніша за Сонце.
“Зображення Ро Змієносця, зроблене James Webb, дозволяє нам побачити дуже короткий період життєвого циклу зірок з новою ясністю. Наше власне Сонце пережило таку фазу давно, і тепер у нас є технологія, щоб побачити початок історії іншої зірки”, – сказав Клаус Понтоппідан, який працює науковим співробітником проєкту James Webb в Науковому інституті космічного телескопа в Балтіморі (США).
- Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.
- Посеред Індійського океану є величезна гравітаційна діра, яка десятиліттями бентежила вчених.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.