Атака на Кримський міст матиме негайні наслідки для матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.

Аналітики зауважили, що фото, опубліковані 17 і 18 липня, свідчать значні затори та аварії, як повідомляється, на трасі Е58 Маріуполь-Мелітополь-Херсон – поточній головній логістичній магістралі Росії, що з’єднує Росію з півднем України – у різних точках між Маріуполем і Бердянськом і в Херсонській області.

Російська окупаційна влада стверджувала, що зменшила рух на блокпостах між Кримом та Херсонщиною біля Чонгара та Армянська через значні затори вранці.

Російська окупаційна влада також рекламувала альтернативні маршрути та зупинки на них, щоб туристи проїхали з окупованого Криму через окуповані Запорізьку та Донецьку області – тилові райони в зоні бойових дій – для повернення до Росії.

Російська влада також оголосила про додаткові заходи для пом’якшення виникаючих заторів і проблем з логістикою, включаючи користування тимчасовим автомобільним мостом поруч із мостом через Керченську протоку, реконструкцію 60-кілометрової ділянки дороги між Кримом і Херсонською областю через Армянськ і послаблення заходів безпеки в пунктах пропуску через Керченський міст.

18 липня російська влада знову відкрила для одностороннього руху в бік Росії один проліт Керченського мосту, а 15 вересня планує відкрити цей самий проліт для двосмугового руху, а в листопаді — весь міст.

Також напередодні прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російський уряд все ще розробляє заходи щодо посилення безпеки Керченського мосту, а російські воєнкори продовжують критикувати стверджувану неспроможність Росії забезпечити належний захист мосту.

27 жовтня розпочато досудове розслідування за фактом вчинення службового підроблення народним депутатом України IX скликання (ч. 1 ст. 366 КК України).

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.