Атака на Кримський міст матиме негайні наслідки для матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що атака на Керченський міст у тимчасово окупованому Криму призведе до негайних наслідків щодо матеріально-технічного забезпечення військ РФ на півдні України.
Аналітики зауважили, що фото, опубліковані 17 і 18 липня, свідчать значні затори та аварії, як повідомляється, на трасі Е58 Маріуполь-Мелітополь-Херсон – поточній головній логістичній магістралі Росії, що з’єднує Росію з півднем України – у різних точках між Маріуполем і Бердянськом і в Херсонській області.
Російська окупаційна влада стверджувала, що зменшила рух на блокпостах між Кримом та Херсонщиною біля Чонгара та Армянська через значні затори вранці.
Російська окупаційна влада також рекламувала альтернативні маршрути та зупинки на них, щоб туристи проїхали з окупованого Криму через окуповані Запорізьку та Донецьку області – тилові райони в зоні бойових дій – для повернення до Росії.
Російська влада також оголосила про додаткові заходи для пом’якшення виникаючих заторів і проблем з логістикою, включаючи користування тимчасовим автомобільним мостом поруч із мостом через Керченську протоку, реконструкцію 60-кілометрової ділянки дороги між Кримом і Херсонською областю через Армянськ і послаблення заходів безпеки в пунктах пропуску через Керченський міст.
18 липня російська влада знову відкрила для одностороннього руху в бік Росії один проліт Керченського мосту, а 15 вересня планує відкрити цей самий проліт для двосмугового руху, а в листопаді — весь міст.
Також напередодні прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що російський уряд все ще розробляє заходи щодо посилення безпеки Керченського мосту, а російські воєнкори продовжують критикувати стверджувану неспроможність Росії забезпечити належний захист мосту.
- Вранці 19 липня окупаційна влада Криму повідомила про пожежу на одному з полігонів півострова. Як наслідок – місцевих мешканців поблизу полігону будуть евакуйовувати, а трасу поруч – перекрито.
- 17 липня президент РФ Володимир Путін поклав відповідальність за підрив Кримського мосту на Україну та погрожував “реакцією”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.