Атака на Суми: хто завдав удару, скільки жертв і як реагує світ

Уранці неділі, 13 квітня, російські війська завдали жорстокого ракетного удару по місту Суми. Станом на зараз відомо про 31 загиблого, серед яких — двоє дітей. Атака стала черговим свідомим злочином проти цивільного населення України.

Як повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, по місту вдарили дві балістичні ракети типу “Іскандер-М”/KN-23. Удару завдали російські військові з території Воронезької (н.п. Ліскі) та Курської (н.п. Лєженькі) областей. За словами Буданова, відповідальними за атаку є розрахунки 112-ї та 448-ї ракетних бригад РФ.

На трагедію вже відреагували світові лідери. Зокрема, президент Франції Емманюель Макрон заявив:

“Сьогодні вранці дві російські ракети влучили в центр міста Суми в Україні, спричинивши численні жертви серед мирного населення, включно з дітьми.

Всі знають: ця війна була ініційована тільки Росією. І сьогодні зрозуміло, що тільки Росія вирішила продовжувати її — з відвертим ігноруванням людських життів, міжнародного права та дипломатичних зусиль президента Трампа.

Потрібні рішучі заходи для припинення вогню щодо Росії. Франція невтомно працює над цією метою разом зі своїми партнерами.

Жертвам, пораненим і всій Україні, яка продовжує чинити опір: наша солідарність, наша повага, наша непохитна відданість”.

Президент Литви Гітанас Науседа також засудив атаку:

“Черговий підлий російський військовий злочин — цього разу в серці Сум. Це ляпас усім, хто прагне миру.

Цивілізований світ повинен застосувати силу, щоб зупинити цих варварів, які вбивають мирних жителів і дітей.

Наші серця з родинами загиблих і поранених. У цю важку годину Литва підтверджує свою непохитну відданість підтримці України та президента @ZelenskyyUa до досягнення справедливого миру”.

Президентка Молдови Майя Санду зазначила, що “агресор має бути притягнутий до відповідальності”, додавши, що “такому злу немає виправдання”.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.

Лідер ХДС Фрідріх Мерц назвав російський ракетний по місту Суми у Вербну неділю “серйозним воєнним злочином”. Тому, наголосив, Україні потрібна сильна допомога у воєнному протистоянні.

Північна Корея, ймовірно, зводить найбільший та найсучасніший військовий корабель у своїй історії — про це свідчать супутникові знімки, зроблені 6 квітня компаніями Maxar Technologies і Planet Labs. Судно будується на верфі у Нампо, на західному узбережжі країни, приблизно за 60 км від Пхеньяна.

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.