Атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську: на борту пошкодженого корабля перебувало близько 100 російських військових

Джерело: CNN

За інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.

Видання, посилаючись на свої джерела в Україні, зазначає, що сьогоднішня нічна атака у Новоросійську – це спільна операція СБУ та ВМС України.

“Потрапив (під атаку – ред.) великий корабель ВМФ “Оленегорский Горняк”, – повідомило джерело.

Морський безпілотник, завантажений 450 кілограмами вибухового тротилу, атакував корабель, на борту якого перебували близько 100 російських військовослужбовців, стверджує джерело.

“В результаті атаки російський корабель зазнав вагомих пошкоджень і не може виконувати свої обов’язки”, – повідомило джерело.

Відео в соціальних мережах і кілька облікових записів російських блогерів, видається, ідентифікують судно, яке буксирують, як військовий корабель “Оленегорский Горняк”.

Що передувало?

Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.

За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.

У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.