Атаку Ірану на Ізраїль допомогли відбити військові Британії та Франції

Джерело: CNN та The Times of Israel

Військові Великої Британії та Франції, разом зі збройними силами Сполучених Штатів, взяли участь у відбитті масованого повітряного нападу на Ізраїль з боку Ірану та проіранських сил у сусідніх країнах.

“Ми тісно співпрацюємо із США, Британією та Францією, які долучалися сьогодні вночі. Наше партнерство завжди було близьким, але сьогодні це проявилося у дуже незвичний спосіб”, – сказав Хагарі, але утримався від надання подробиць про їхню роль у цій операції.

The Times of Israel зазначає, що для збиття іранських дронів також допомагала Йорданія, всупереч тому, що критикувала Ізраїль за методи операцій проти ХАМАС у секторі Гази. У офіційному заявленні було пояснено, що перехоплення цілей у їхньому повітряному просторі було здійснено “з метою забезпечення безпеки своїх громадян”, за словами речника Армії оборони Ізраїлю Даніеля Хагарі.

Президент США Джо Байден публічно заявив, що американські сили в регіоні допомогли збити частину дронів і безпілотників, запущених Іраном по цілях на території Ізраїлю.

Неофіційно повідомлялося, що США збили понад 70 повітряних цілей, задіювши системи ППО на есмінцях та винищувачах.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.