Іран атакував Ізраїль ракетами та БПЛА: реакція генсека ООН та низки країн

Джерело: CNNThe Times of Israel

Генсек ООН Антоніу Гутерріш та низка лідерів країн засудили масовану атаку Ірану на Ізраїль.

“Я рішуче засуджую серйозну ескалацію, яку представляє широкомасштабна атака, здійснена Ісламською Республікою Іран на Ізраїль. Я закликаю до негайного припинення цих бойових дій”, – прокоментував Гутерріш.

Додав, що “глибоко стурбований цілком реальною небезпекою руйнівної ескалації в усьому регіоні”.

“Я закликаю всі сторони проявляти максимальну стриманість, щоб уникнути будь-яких дій, які можуть призвести до великих військових конфронтацій на кількох фронтах на Близькому Сході. Я неодноразово підкреслював, що ні регіон, ні світ не можуть дозволити собі ще одну війну”, – наголосив він.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак також засудив “безрозсудний напад іранського режиму на Ізраїль”.

“Велика Британія продовжить відстоювати безпеку Ізраїлю та всіх регіональних партнерів, включаючи Йорданію та Ірак”, – запевнив він.

Тим часом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне також засудив напад Ірану на Ізраїль і підтвердив “відданість безпеці Ізраїлю”.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте зауважив, що Нідерланди та “інші країни голосно та чітко сказали Ірану утриматися від нападу на Ізраїль”.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок засудила напад Ірану на Ізраїль, зазначивши, що це ставить цілий регіон під загрозу занурення “в хаос”.

“Ми найрішучішим чином засуджуємо напад, що триває, який ризикує занурити цілий регіон у хаос. Іран і його маріонетки повинні негайно припинити це. У ці години ми твердо стоїмо поруч з Ізраїлем”, – написала вона.

Прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегро також наголосив, що його уряд “рішуче засуджує напад”.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.