Атакуючи Харків, Росія прагне зробити його непридатним до життя – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Українські та західні посадовці вважають, що, постійно обстрілюючи Харків – зокрема й цивільну інфраструктуру – окупанти прагнуть зробити місто непридатним для життя та примусово змусити людей виїхати.

Харків, де до 24 лютого 2022 року мешкало близько 1,5 млн осіб, протягом останнього місця перебуває під постійними атаками російських ракет, КАБів та БпЛА, унаслідок яких великої шкоди, зокрема, завдано енергетичній інфраструктурі.

Хоча росіяни регулярно обстрілювали місто, останні потужні атаки, на думку посадовців, є свідченням того, що ворог зумисне робить Харків непридатним для життя.

Харків залишається одним із головних напрямків військ РФ. Не зумівши захопити місто, ворог почав знищувати його.

На цей час жити у Харкові стає все небезпечніше. Збитки від атак досить вагомі, і влада намагатиметься відновити енергетичну потужність до зими, якщо у місті залишатиметься багато мешканців.

Водночас прогнозів про те, що росіянам вдасться захопити Харків, зараз фактично немає. ЗСУ зміцнюють оборону, а в українській владі впевнені, що для масштабного наступу на місто РФ не має достатньо ресурсів, тому лише сіє паніку.

У США також вважають, що РФ не атакуватиме Харків без значного поповнення у живій силі. Джерела повідомляють, що адміністрація Байдена також обговорює, як США можуть допомогти Україні з відновленням енергетичних об’єктів.

Хоча Росії може не вистачати живої сили, необхідної для рішучого прориву у війні, Харків є ключовою мішенню для Москви. Збройні сили РФ мають на меті створити буферну зону на сході країни, про що у березні заявив Путін.

Росія націлилася на Харків з початку вторгнення, і мета Путіна –підкорити Україну в повному обсязі – навряд чи змінилася з того часу, вважають західні посадовці.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.