Атакують інші цілі: у ПС пояснили, чому РФ не завдає ударів по енергетичній інфраструктурі

Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону

У Повітряних силах зауважили, що війська РФ цієї зими не завдавали масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України. Водночас, додав він, окупанти вибрали іншу ціль.

“Цього року Росія не зробила акцент на атаках нашої енергетичної інфраструктури, мабуть, зрозуміли, що не вдасться її зламати, тому атаки почалися по інших об’єктах, пріоритетних для них”, – сказав Ігнат.

Водночас спікер ПС ЗСУ не став називати, які саме цілі атакує російська армія.

Щодо ймовірних дат нових масованих ракетних атак РФ, то, за словами Ігната, до них потрібно бути готовими завжди.

“Тут ви подивіться просто за статистикою: якщо на початку грудня вони вдарили, використавши до 20 крилатих ракет, далі ми бачили аж 29-го грудня…там було 158 засобів повітряного нападу, а далі 2-го січня, 8-го січня і зараз. Тобто, періодика тут така, що дуже важко здогадатись, коли саме буде атака наступного разу”, – сказав він.

Під час масованої ракетної атаки 7 лютого ворожі ракети маневрували у західних регіонах України, включаючи напрямок до польського кордону.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.