Авіакатастрофа у Казахстані: ще кілька людей знайшли живими, рятувальна операція триває
Джерело: Associated Press
За останніми даними, після падіння літака у Казахстані, який летів з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чеченська республіка, РФ) вижило 32 людини.
Загалом на борту перебувало 67 осіб, з яких п’ять – члени екіпажу. Щонайменше 29 осіб шпиталізовано.
Медики повідомили, що знайдено чотири тіла, а рятувальники на місці події заявили, що обидва пілоти, за попередньою оцінкою, загинули під час катастрофи.
Міністерство надзвичайних ситуацій Казахстану спочатку заявило, що в авіакатастрофі вижило 25 осіб, але згодом переглянуло цю цифру до 27, 28, а потім 29, оскільки пошуково-рятувальна операція на місці катастрофи триває.
Пізніше генеральна прокуратура Азербайджану повідомила, що в авіакатастрофі вижили щонайменше 32 людини, додавши, що це число не є остаточним.
Нагадаємо, літак “Азербайджанських авіаліній” впав поблизу Актау (Казахстан) вранці 25 грудня. На відео, яке зняли очевидці, видно, як літак втрачає висоту, вдаряється у землю та спалахує.
На місце виїхали рятувальні служби. За повідомленням МНС Казахстану, пожежу вже погасили, а тих, хто вижив – зокрема двох дітей – госпіталізували. Тіла загиблих продовжують вилучати.
За повідомлення “Азербайджанських авіаліній”, літак Embraer 190 з бортовим номером J2-8243 був змушений здійснити аварійну посадку у Казахстані. У Росавіації повідомили, що ймовірна причина аварійної посадки – птах, який влетів у літак.
37 пасажирів були громадянами Азербайджану. Також на борту було 16 громадян Росії, шість громадян Казахстану і троє громадян Киргизстану.
- На півдні Бразилії внаслідок авіакатастрофи невеликого пасажирського літака загинули дев’ятеро людей.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.