Авіакатастрофа з військовими льотчиками у Житомирській області: слідство розглядає три версії

Джерело: телемарафон
Радниця з комунікації Державного бюро розслідувань Тетяна Сап’ян заявила, що слідство вивчає три можливі версії авіатрощі на Житомирщині. Для того, щоб довести одну з них, необхідно проводити низку експертиз, які займають певний час.
До розслідування долучили співробітників Генерального штабу ЗСУ і командування Повітряних сил.
“Щодо можливих версій. Ви зазначали, що попередня кваліфікація – це порушення правил польотів або підготовки до них. І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також наразі слідством будуть розглядатися такі версії, як: технічна несправність літаків, помилка пілотів, і третя версія – порушення при організації здійснення польотів“, – зауважила речниця.
За її словами, серед експертиз будуть судово-медичні та вивчення “чорних скриньок”. Загалом йдеться про комплексну судову авіаційно-технічну експертизу.
Поки що, за попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту.
- 25 серпня в небі над Житомирщиною під час виконання бойового завдання зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39, внаслідок чого загинуло троє пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Повітряних Сил ЗС України.
- 26 серпня президент України Володимир Зеленський прокоментував авіакатастрофу у Житомирській області.
- У Повітряних силах заявили, що не знають, скільки буде тривати розслідування авіатрощі у Житомирській області, внаслідок якої загинуло троє українських льотчиків.
- Дівчина одного з “Привидів Києва” Андрія “Джуса” Пільщикова Меланія Подоляк заявила, що виконає усе, про що раніше розмовляла зі своїм хлопцем. Вона згадала про останню з ним зустріч, ймовірно, за кілька годин до трагедії.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.