Австралійський філантроп Ендрю Форрест виділив понад 3 млн доларів на розмінування України

Джерело: BNN

Австралійський бізнесмен та філантроп Ендрю Форрест разом із колишньою дружиною Ніколою через їхній фонд Minderoo призначили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (близько 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських районів України.

Ця ініціатива фокусується на північному заході та півдні України з метою відновлення безпеки та продуктивності у цих ключових сільськогосподарських зонах.

Як пояснюють виданняи, пожертвування від фонду Minderoo – це не просто акт щедрості, а справжнє “рятівне коло” для українських фермерів, які постраждали від триваючого конфлікту. Польові міни та залишки військових дій становлять серйозну загрозу для життя та здоров’я людей, зробивши значні ділянки родючої землі непридатними для використання.

Очікується, що зусилля з розмінування, які підтримуються Форрестами, допоможуть знешкодити ці загрози, що дозволить відновити звичайне життя для переміщених осіб та забезпечить розвиток сільського господарства. Цей внесок допомагає вирішити критичне завдання, оскільки сільське господарство відіграє важливу роль в економіці та продовольчій безпеці України.

Ендрю Форрест володіє статками, за даними Forbes, у розмірі 19,8 млрд доларів (95 місце у світовому рейтингу мільярдерів). Він заснував Fortescue Metals Group у 2003 році, що спеціалізується на видобутку залізної руди та виробництві екологічно чистої енергії. Форрест є головою благодійного фонду Minderoo, який вже надав пожертви на суму 9,6 млрд доларів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.