Австралія приєдналася до міжнародного Реєстру збитків

Джерело: Мін’юст

Після завершення офіційних процедур Австралія приєдналася до Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, та може брати участь у його діяльності як Асоційований член.

Відтепер Учасниками та Асоційованими членами міжнародного Реєстру збитків є 44 держави та Європейський Союз.

Реєстр збитків є першим елементом міжнародного компенсаційного механізму, необхідність якого була визнана резолюцією Генеральної Асамблеї ООН A/RES/ES-11/5 “Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв’язку з агресією проти України” від 14 листопада 2022 року.

Міжнародний Реєстр збитків створили на підставі Резолюції Комітету Міністрів Ради Європи CM/Res(2023)3 про встановлення Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією російської федерації проти України. Про створення Реєстру було оголошено на IV Саміті глав держав та урядів Ради Європи, що відбувся у Рейк’явіку, Республіка Ісландія, 16–17 травня 2023 року.

З 2 квітня 2024 року Реєстр збитків приймає заяви про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих російською агресією проти України.

Нині можливість подання заяв доступна за 11 категоріями.

Вся необхідна інформація, включаючи форми заяв, правила подання, поширені запитання та практичні інструкції, доступна на офіційному веб-сайті Реєстру збитків для України українською та англійською мовами.

Довідка. Реєстр збитків для України, створений під егідою Ради Європи, є першим компонентом міжнародного компенсаційного механізму. Наступного тижня розпочнуться офіційні переговори щодо укладення міжнародного договору про створення наступного етапу – міжнародної компенсаційної комісії.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.