Австралія з нового року заборонить імпорт одноразових електронних сигарет

Джерело: BBC

Починаючи з 1 січня 2024 року, в Австралії діятиме заборона на імпорт одноразових електронних сигарет у межах боротьби з нікотиновою залежністю серед неповнолітніх.

Як пояснили в агентстві, таке рішення ухвалено на тлі закликів до повної відмови від “рекреаційного вейпінгу”.

Попри те, що він позиціонується як спосіб кинути курити, міністр охорони здоров’я Австралії переконаний, що це явище створило нове покоління залежних від нікотину.

При цьому набудуть чинності закони, що заборонятимуть виробництво і рекламу одноразових електронних сигарет.

Зазначено, що з 2021 року в Австралії заборонено продаж електронних сигарет без рецепта лікаря, утім, частка населення, залежного від нікотину, продовжує стрімко зростати.

Результати дослідження, проведеного Сіднейським університетом на початку цього року, показали, що понад чверть підлітків віком 14-17 років курили електронні сигарети. Водночас, за даними благодійної організації Cancer Counci, дев’ятьом із десяти підлітків тієї ж вікової групи було легко отримати доступ до вейпів.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.