Автомобілі та бензовози: Порошенко купив у Великій Британії нову партію техніки для ЗСУ

Джерело: Петро Порошенко у Facebook

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час поїздки до Великої Британії побував на військових складах і законтрактував нову велику партію техніки для українських захисників.

Серед придбаної техніки – броньовані Land Rover для евакуації, бензовози та вантажівки.

“Хочу подякувати новому міністру оборони Великої Британії, міністру оборонних закупівель і нашим волонтерам тут, у Великій Британії. Ми шукаємо і знаходимо броньовані засоби для евакуації для наших батальйонів. Ми знайшли певну кількість машин Land Rover. Ми доведемо їх до розуму, наші волонтери зроблять технічну перевірку і, якщо все буде добре, то ці 8 знайдених броньованих автомобілів Land Rover 2005-2008 років будуть закуплені, оформлені і відправлені в Україну”, – розповів Порошенко.

Він також додав, що вдалося знайти пару бензовозів на базі традиційних ДАФів. За його словами, їх вже доведено до ладу, тому відразу відправляються в Україну.

Зображення: “Європейська Солідарність”

“Так само куплено додатково 40 ДАФів. Ми зараз починаємо проводити ремонт паливної системи, ремонт пневматики, попереднє обслуговування двигуна”, – зазначив п’ятий президент України.

Вартість цієї партії техніки – 450 тисяч фунтів, її придбано коштом Фонду Порошенка та волонтерів “Справи громад”.

Зображення: “Європейська Солідарність”

“Ці 40 машин після оформлення починають рухатися в бік України. Це щоденна, але дуже важлива робота. Загальна кількість, яку уже зараз законтрактовано і сплачено, перевищує 200 автомобілів”, – розповів Петро Порошенко.

Зображення: “Європейська Солідарність”

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.