Багато американців та європейців вважають високою ймовірність початку Третьої світової

Джерело: The Guardian

Чимало громадян США та Західної Європи вважають, що ймовірність Третьої світової війни у найближчі 5-10 років є високою. Серед найбільш ймовірних причин її початку називають напружені стосунки з Росією.

Про це свідчать результати опитування YouGov проведеного напередодні 80-річчя завершення бойових дій у Другій світовій війні на території Європи.

Опитування проводили серед громадян США, а також Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Іспанії.
Результати показали, що від 41% до 55% опитаних у країнах Європи вважають досить ймовірною Третю світову війну у найближчі 5-10 років. Такої ж думки і 45% опитаних американців.

Від 68% до 76% опитаних (залежно від країни) очікують, що у новій війні буде застосовано ядерну зброю. Від 57% до 73% респондентів вважають, що Третя світова призведе до великої кількості жертв, яка перевищуватиме кількість загиблих у Другій світовій війні. Від 25% до 44% опитаних вважають, що ця війна забере життя більшої частини населення Землі.

Від 66% до 89% опитаних вважають, що їхня країна буде залучена до війни, при цьому лише від 16% до 44% опитаних у Європі впевнені, що їхні Збройні сили захистять їх. Щодо США, то у своїй армії впевнені 71% американців.

Серед найімовірніших причин початку Третьої світової війни від 72% до 82% європейців та 69% американців називають Росію. Наступна за рейтингом причина – ісламський тероризм.

Водночас чимало респондентів в Іспанії (58%), Німеччині (55%) та Франції (53%) вважають, що війна може виникнути через Сполучені Штати.

Більшість опитаних у Франції (72%), Німеччині (70%) та Великій Британії (66%) заявили, що знають багато про війну, зважаючи, що їхня країна була учасником Другої світової війни. В Іспанії, яка не була учасницею війни, лише 40% відповіли, що їм відомо про багато про бойові дії.

На питання про те, яка країна найбільше зробила для перемоги у Другій світовій війні, від 40% до 52% назвали США, а від 17% до 28% – Радянський Союз. При цьому 41% опитаних британців назвали свою країну.

На питання про те, хто робить найбільше для збереження миру, більшість – від 52% до 66% – назвали НАТО, ще від 44% до 60% опитаних заявили, що “значний” чи “достатній” вклад внесла ООН. Від 45% до 56% європейців та американців також вважають, що значний внесок для миру робить і Європейський союз.

За ексзаступника глави Офісу президента Андрія Смирнова внесли заставу в 18 мільйонів гривень.

Італійський виробник автомобілів Lamborghini 6 травня повідомив про зростання доходів на 29,6% до 895,2 мільйона євро, зумовлене високим світовим попитом на нові гібридні моделі Revuelto та Urus SE, попри складну глобальну ситуацію.

Бундестаг обрав лідера блоку ХДС/ХСС Фрідріха Мерца федеральним канцлером Німеччини.

Європейський Союз планує ввести додаткові мита на товари зі США на суму близько 100 мільярдів євро, якщо поточні торгівельні переговори не принесуть задовільного для блоку результату.

Бундестаг у вівторок, 6 травня, здійснить другу спробу обрати лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца федеральним канцлером.