Багато американців та європейців вважають високою ймовірність початку Третьої світової

Джерело: The Guardian

Чимало громадян США та Західної Європи вважають, що ймовірність Третьої світової війни у найближчі 5-10 років є високою. Серед найбільш ймовірних причин її початку називають напружені стосунки з Росією.

Про це свідчать результати опитування YouGov проведеного напередодні 80-річчя завершення бойових дій у Другій світовій війні на території Європи.

Опитування проводили серед громадян США, а також Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії та Іспанії.
Результати показали, що від 41% до 55% опитаних у країнах Європи вважають досить ймовірною Третю світову війну у найближчі 5-10 років. Такої ж думки і 45% опитаних американців.

Від 68% до 76% опитаних (залежно від країни) очікують, що у новій війні буде застосовано ядерну зброю. Від 57% до 73% респондентів вважають, що Третя світова призведе до великої кількості жертв, яка перевищуватиме кількість загиблих у Другій світовій війні. Від 25% до 44% опитаних вважають, що ця війна забере життя більшої частини населення Землі.

Від 66% до 89% опитаних вважають, що їхня країна буде залучена до війни, при цьому лише від 16% до 44% опитаних у Європі впевнені, що їхні Збройні сили захистять їх. Щодо США, то у своїй армії впевнені 71% американців.

Серед найімовірніших причин початку Третьої світової війни від 72% до 82% європейців та 69% американців називають Росію. Наступна за рейтингом причина – ісламський тероризм.

Водночас чимало респондентів в Іспанії (58%), Німеччині (55%) та Франції (53%) вважають, що війна може виникнути через Сполучені Штати.

Більшість опитаних у Франції (72%), Німеччині (70%) та Великій Британії (66%) заявили, що знають багато про війну, зважаючи, що їхня країна була учасником Другої світової війни. В Іспанії, яка не була учасницею війни, лише 40% відповіли, що їм відомо про багато про бойові дії.

На питання про те, яка країна найбільше зробила для перемоги у Другій світовій війні, від 40% до 52% назвали США, а від 17% до 28% – Радянський Союз. При цьому 41% опитаних британців назвали свою країну.

На питання про те, хто робить найбільше для збереження миру, більшість – від 52% до 66% – назвали НАТО, ще від 44% до 60% опитаних заявили, що “значний” чи “достатній” вклад внесла ООН. Від 45% до 56% європейців та американців також вважають, що значний внесок для миру робить і Європейський союз.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.