Багаторічна кампанія з обману дозволила ХАМАС застати Ізраїль зненацька – Reuters

Джерело: Reuters

Ретельно спланована багаторічна кампанія обману дозволила терористичному угрупованню ХАМАС застати Ізраїль зненацька своїм нападом.

За словами джерела, близького до ХАМАС, ісламістська організація змусила Ізраїль думати, що не бажає збройного конфлікту і що її можна заспокоїти економічними стимулами для підтримки відносного спокою.

“ХАМАС створив у Ізраїлю враження, що він не готовий до бою. Протягом останніх місяців угруповання використовувало безпрецедентну розвідувальну тактику, щоб ввести Ізраїль в оману, створюючи у громадськості враження, що він не бажає вступати в боротьбу або конфронтацію з Ізраїлем під час підготовки до цієї масштабної операції”, – розповіло джерело.

При цьому співрозмовник видання зауважив, що в межах своєї підготовки ХАМАС побудував макет ізраїльського поселення для навчання.

“Ізраїль, звісно, його бачив, але вони були переконані, що ХАМАС не зацікавлений в конфронтації”, — пояснив він.

Як розповіли у виданні, ХАМАС намагався переконати Ізраїль, що його більше турбує забезпечення того, щоб робітники в Газі мали доступ до робочих місць за кордоном і не були зацікавлені в розв’язанні нової війни.

Своєю чергою, джерело в ізраїльських службах безпеки підтвердило, що ХАМАС  вдалося ввести в оману Служби безпеки Ізраїлю.

“Вони змусили нас думати, що їм потрібні гроші”. І весь час вони брали участь у навчаннях або ж тренуваннях, поки не влаштували бунт”, – зазначило воно.

Повідомляється, що Ізраїль вже давно пишається своєю здатністю проникати в ісламістські угруповання і контролювати їх. Як наслідок, повідомило джерело, близьке до ХАМАСу, важливою частиною плану було запобігання витоків.

Водночас стверджується, що багато лідерів ХАМАС не знали про ці плани, і під час тренувань бойовиків, задіяних в нападі, не підозрювали про точну мету навчань.

За словами колишнього радника з національної безпеки Яакова Амідрора, деякі країни повірили в цю брехню, заявивши Єрусалиму, що ХАМАС проявляє “велику відповідальність”.

“Ми безглуздо почали вірити, що це правда. Значить, ми допустили помилку. Ми не збираємося повторювати цю помилку знову і повільно, але впевнено знищимо ХАМАС”, – запевнив він.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.