«Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»: у Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.
Сьогодні, 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Експозиція “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022” містить у собі спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-2023 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких – хроніка капітана Вермахту Фрайхера Гаральда фон Віінґгофф-Ріша.
Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 року у виставковому центрі “Жива пам’ять”, за адресою Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00–18:00. Вхід безоплатний.
У Мінкульті зазначили, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими – 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною Росією.
У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмута було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.
1 серпня 2022 року Міністерство оборони РФ оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, зараз за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої.
У відомстві наголосили, що тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмута, які змушені були втікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.
- У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.
- Міністри культури країн Центральної Європи планують створити Міжнародний фонд охорони культурної спадщини України під егідою ЮНЕСКО.
26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 26 листопада. З початку доби відбулося 208 бойових зіткнень. На Покровському напрямку ситуація складна, проте контрольована Силами оборони.
Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.