«Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022»: у Києві в Бабиному Яру відкрилася виставка

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України.
Сьогодні, 1 серпня, до річниці початку битви за Бахмут у Бабиному Яру відкрилася виставка “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022”.
Експозиція “Бахмут – обличчя геноциду 1942-2022” містить у собі спогади свідків подій 1941-43 років та архіви Бахмутського краєзнавчого музею, відео та артінсталяції Михайла Алексеєнка, документальні фото Бахмута 2022-2023 років Костянтина і Влади Ліберових, Сергія Коровайного, Андрія Дубчака та Георгія Іванченка, а також роботи Клеменса фон Ведемеєра, в основі яких – хроніка капітана Вермахту Фрайхера Гаральда фон Віінґгофф-Ріша.
Виставка триватиме з 1 по 31 серпня 2023 року у виставковому центрі “Жива пам’ять”, за адресою Бабин Яр, вул. Юрія Іллєнка, 46А. Графік роботи: понеділок – п’ятниця 10:00-19:00, субота-неділя – 11:00–18:00. Вхід безоплатний.

Зображення: Мінкульт
У Мінкульті зазначили, що Бахмут став місцем двох геноцидів, між якими – 80 років, вчинених нацистською Німеччиною та сучасною Росією.
У січні 1942 року понад 3000 євреїв та інших мешканців Бахмута було ув’язнено в підвалі колишньої будівлі НКВС. Протягом кількох днів люди перебували там без їжі та води, а потім частину розстріляли, а решту – живцем замурували в покинутій штольні алебастрової шахти.

Зображення: Мінкульт
1 серпня 2022 року Міністерство оборони РФ оголосило про початок наземної операції в Бахмуті. Відтоді минув рік, зараз за майже повністю зруйноване росіянами місто тривають запеклі бої.
У відомстві наголосили, що тисячі розбомблених будинків, десятки тисяч скалічених душ мешканців Бахмута, які змушені були втікати з міста – це обличчя нового геноциду на українській землі.

Зображення: Мінкульт
- У Державній бібліотеці Берліна відкрилась виставка “Sensitive Content”, присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам.
- Міністри культури країн Центральної Європи планують створити Міжнародний фонд охорони культурної спадщини України під егідою ЮНЕСКО.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.