Байден: «Гуляючи Києвом під звуки сирен, я вірив: Америка досі є маяком для світу»

Джерело: Джо Байден/Instagram

Президент США Джо Байден опублікував пост власних спогадів про поїздку в Україну під час повномасштабної війни. Він наголосив, що приїхав, аби підтримати хоробрий народ України у боротьби проти РФ, принісши із собою “обіцянку Америки”.

Глава Сполучених Штатів зокрема пригадав свої враження та відчуття під час прогулянки у Києві на тлі лунаючих сирен повітряної тривоги.

Цього року я сів на борт Air Force One і здійснив секретний рейс до Польщі. Там я сів у поїзд із затемненими вікнами і вирушив у 10-годинну поїздку до Києва, щоб підтримати народ України напередодні річниці їхньої хороброї боротьби проти Путіна.

Я був першим американським президентом, який увійшов до зони бойових дій, яка не контролювалася збройними силами Сполучених Штатів, з часів президента Лінкольна.

Коли я вийшов із поїзда і зустрів президента Зеленського, я не почував себе самотнім. Я приніс із собою ідею Америки, обіцянку Америки людям, які сьогодні борються за те, за що ми боролися 250 років тому: свободу, незалежність та самовизначення.

Коли я гуляв Києвом із президентом Зеленським під звуки сирен повітряної тривоги, я відчув те, у що завжди вірив сильніше, ніж будь-коли раніше: Америка, як і раніше, є маяком для світу”.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Joe Biden (@joebiden)

93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.