Байден хоче, аби до літа країни G7 погодили використання заморожених активів РФ для України

Джерело: Bloomberg

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Посадовці G7 обговорювали варіанти використання заморожених активів Центрального банку Росії на суму 280 мільярдів доларів, включаючи використання грошей як застави для залучення боргу або видачу гарантій проти заморожених коштів, повідомили люди, які говорили на умовах анонімності.

Перемовини тривають у той час, коли Україні невистачає артилерії та інших боєприпасів на тлі затримки допомоги від США, тому інші союзник терміново намагаються знайти поставки.

Джерела також повідомили, що у приватних розмовах Байден попередив союзників, що у випадку програшу України міжнародний порядок буде перевернуто щонайменше на 50 років.

Всі союзники погоджуються, що заморожені активи не потрібно повертати Росії, поки вона не пообіцяє, що відбудовуватиме Україну. Водночас у G7 немає єдності у питанні щодо законності конфіскації російських активів та передачі їх Україні.

За даними джерел, Байден хотів би, щоб заморожені активи використовувалися для фінансування потреб українського бюджету, а потім і для відновлення України.

Водночас президент США не вважає, що використання заморожених коштів замінює потребу в допомозі, сказав один із джерел.

Зазначається, що у Білому домі вважають неправильним те, що Росія має право вирішувати, чи буде вона компенсувати завдані збитки Україні.

Підтримують конфіскацію російських активів Велика Британія та Канада. Водночас вагаються щодо цього рішення Франція та Німеччина.

Однією з проблем є те, що переважна більшість коштів розміщено у Європі, здебільшого через бельгійську розрахункову палату Euroclear, і будь-яка угода потребуватиме підтримки всіх країн G7.

Інша проблема полягає в тому, щоб знайти варіант, який усі союзники вважають юридично обґрунтованим і який допоможе зменшити будь-які ризики для євро.

Росія погрожувала вжити заходів у відповідь, якщо союзники України перейдуть на активи, і дослідила варіанти зупинити будь-які спроби заволодіти коштами.

Українські військові капелани успішно завершили курс підвищення кваліфікації на території Німеччини.

У Бангладеш через сильну спеку закрили навчальні заклади країни. Відтак 33 мільйони учнів пішли на вимушені канікули.

Президент Франції Емманюель Макрон в четвер, 25 квітня, закликав до посилення більш інтегрованої європейської оборони, зазначив, що континент не повинен стати васалом США і окреслив своє бачення Європейського Союзу на глобальній арені.

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли про детальний план щодо того, як відмовитися від куріння.