Байден і Трамп зрівнялись у рейтингах – опитування Reuters/Ipsos

Джерело: Reuters/Ipsos

Згідно з опублікованим у середу, 10 січня, опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.

Фото: Reuters

Майже третина респондентів заявили, що не підтримують жодного з кандидатів. Близько 13% сказали, що не будуть брати участь у виборах, тоді як 9% запевнили, що підтримають іншого кандидата, а 8% повідомили, що досі не визначились.

За даними видання, коли респондентів попросили обрати між двома прізвищами, вони розділилися порівну: Трампа і Байдена підтримали по 48% опитаних.

У той час антивакцинатор Роберт Кеннеді-молодший, нащадок відомої політичної династії, який балотується як незалежний кандидат, отримав підтримку 18% респондентів. Це знизило підтримку Байдена у тристоронньому змаганні до 29%, а підтримку Трампа — до 30%.

“Опитування відобразило поляризований стан політики США: 76% демократів зазначили, що проголосували б за Байдена на виборах 5 листопада, і так само 76% республіканців заявили, що підтримають Трампа”, – йдеться в матеріалі.

Водночас лише 17% незалежних виборців заявили, що проголосували б за Трампа, а 11% зазначили, що підтримають Байдена. При цьому 41% цієї групи заявили, що взагалі не будуть голосувати.

Рандомізоване онлайн-опитування проводилося з 3 по 9 січня по усіх штатах і має похибку плюс-мінус 1,5 відсоткових пункти.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.