Байден провів розмову з низкою союзників США стосовно подальшої допомоги Україні
Джерело: CNN
Вранці 3 жовтня президент США Джо Байден провів телефонну розмову з групою головних союзників Сполучених Штатів, оскільки майбутнє фінансування США для України залишається невизначеним.
Сьогодні вранці президент Байден провів телефонну розмову з союзниками та партнерами для координації нашої постійної підтримки України, – мовиться у заяві Білого дому.
Заклик пролунав через кілька днів після того, як Конгрес ухвалив законопроєкт про тимчасові державні витрати, який, зокрема, не містив допомогу Україні.
У Білого дому поінформували, що серед учасників були:
- прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо
- президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
- президент Європейської Ради Шарль Мішель
- канцлер Німеччини Олаф Шольц
- прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні
- прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
- президент Польщі Анджей Дуда
- президент Румунії Клаус Йоганніс
- прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак
- міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна.
Нагадаємо, вже незабаром Сполучені Штати Америки оголосять про додатковий пакет військової допомоги Україні – попри заяви РФ щодо “втоми” Заходу, повідомила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.
Зауважимо, США виділили Україні більше допомоги, ніж інші країни світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.
- 1 жовтня президент США Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників, зокрема спікера Кевіна Маккарті, дотримати своє слово щодо державного фінансування та допомоги Україні після того, як він підписав законопроєкт, який ледве допоміг уряду уникнути “шатдауну”.
- Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Мовиться про суму у 300 млн доларів.
- За інформацією ЗМІ, Білий дім планує передати Україні ракети великої дальності ATACMS, які будуть озброєні касетними бомбами, а не однією боєголовкою.
- 22 серпня радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація президента Джо Байдена впевнена, що зможе забезпечити додаткове фінансування для України, попри відмову з боку деяких республіканців у Палаті представників.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.