Баканов влаштував сина в СБУ на початку повномасштабного вторгнення – розслідування УП

Джерело: розслідування “Української правди”

Журналісти “Української правди” з’ясували, що на початку повномасштабного вторгнення тодішній голова Служби безпеки України Іван Баканов працевлаштував свого 25-річного сина Артура Лазаренка (прізвище матері) в СБУ.

У розслідуванні йдеться, що Лазаренко став лейтенантом і працює в шостому управлінні Департаменту контррозвідки, де курує роботу військових заводів та оборонного комплексу.

Коли журналісти запитали його про деталі служби, Лазаренко ухилився від відповіді. Баканов спочатку відмовився коментувати, але пізніше зазначив, що син з дитинства прагнув військової кар’єри, навчався в Київському військовому ліцеї  імені Івана Богуна.

“Я, як батько свого сина, Лазаренка Артура Івановича, пишаюся ним. З березня 2022 року він приєднався до лав ЗСУ та станом на сьогодні виконує складні службові завдання з протидії збройній агресії проти України, зокрема, і в зоні бойових дій”, – зазначив Баканов.

Пресслужба СБУ підтвердила, що Лазаренка прийняли на службу 21 березня 2022 року у званні молодшого сержанта, коли головою СБУ був Баканов.

ДОВІДКОВО: Іван Баканов з кінця травня 2019 року був першим заступником голови СБУ, котрим його призначив президент Володимир Зеленський, та виконував обов’язки голови.

29 серпня 2019 року був призначений головою СБУ. До того він з грудня 2017 року очолював партію “Слуга народу”. Під час президентських виборів очолював виборчий штаб Володимира Зеленського.

До призначення в СБУ Баканов очолював дві компанії з групи компаній “Квартал” – ТОВ “Квартал 95” (телевізійний продакшн) і ТОВ “Студія Квартал-95” (компанія з організації розваг).

У липні 2022 року Володимир Зеленський усунув Баканова з посади.

Мільярдер та винахідник Ілон Маск, ймовірно, не отримає посади в новій адміністрації Дональда Трампа після інавгурації президента США у січні 2025 року.

Режисер фільму “Довбуш” Олесь Санін розповів скільки членів команди фільму загинули та зникли безвісти на фронті й скільки продовжують боронити Україну. 

У проєкті державного бюджету України на 2025 рік, який схвалив уряд, передбачено 54,55 млрд грн на виробництво озброєння та військової техніки. Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін повідомив, що бюджетні витрати на оборонне виробництво збільшено майже на 4 млрд грн порівняно з 2024 роком.

В Україні зростає кількість вдів війни. Точну кількість важко визначити, оскільки Україна не публікує дані про свої втрати, але за оцінками їх уже десятки тисяч. The New York Times розповіли, як вдови і вдівці намагаються впоратись з горем.

Російський суд у вівторок, 12 листопада, засудив московську лікарку-педіатра до п’яти з половиною років колонії суворого режиму, після того, як мати одного з її пацієнтів публічно засудила її за коментарі щодо російської армії.