Банк, заснований країнами БРІКС, не інвестуватиме в проєкти РФ через санкції

Джерело: Reuters

Новий банк розвитку NDB, заснований країнами БРІКС, не розглядає нові проєкти в Росії, оскільки працює відповідно до західних обмежень, введених на фінансових ринках і ринках капіталу, заявила його керівниця Ділма Русефф.

Вона уточнила, що будь-які припущення стосовно обговорення нових операцій банку в Росії були “безпідставними”.

Русефф, котра перебувала на посаді президентки Бразилії у 2011–2016 роках, зазначила, що проведе двосторонню зустріч з російським лідером Володимиром Путіним дня на тлі російсько-африканського саміту в Санкт-Петербурзі, водночас наголосила, що її метою буде обговорення “ролі NDB на майбутньому саміті БРІКС”.

Країни БРІКС, а саме Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка, мають зібратися на саміті в африканській країні наступного місяця. Путін не відвідуватиме захід.

Русефф додала, що вона також зустрінеться з президентом Південної Африки Сирілом Рамафосою в РФ, де очікує обговорити розширення банку.

Група країн БРІКС заснувала банк зі штаб-квартирою в Шанхаї у 2015 році. На початку 2023 року президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва призначив Русефф очолити його.

Довідка. Новий банк розвитку (NDB), раніше відомий як Новий банк розвитку БРІКС, — міжнародна фінансова організація, банк розвитку, який створений країнами-членами БРІКС (Бразилія, РФ, Індія, Китай та ПАР).

Мета діяльності — фінансування інфраструктурних проектів і проектів сталого розвитку в країнах БРІКС.

  • The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
  • Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • Глава МЗС ФРН Анналена Бербок прокоментувала скасування візиту Путіна на саміт БРІКС, зауваживши, що “міжнародне кримінальне право працює”.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.