Банки не повинні вимагати додаткові даних клієнтів для «Зимової єПідтримки» — Мінекономіки
Джерело: Мінекономіки
Міністерство економіки поінформувало, що направило банкам роз’яснення про “недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних” під час реалізації державних програм “Зимова єПідтримка” та “Національний кешбек”.
Так, для нарахування користувачу кешбеку 10% за купівлю українських товарів уряд потребує даних виключно про транзакції, що стосуються купівлі чи повернення відповідних товарів. Це товари, які беруть участь в програмі, куплені в закладах торгівлі, що беруть участь в програмі. Дозвіл на передачу даних про транзакції за ці покупки учасник програми надає у разі зацікавленості брати в ній участь. Інформація про зазначені платіжні операції є підставою для нарахування кешбеку за конкретні покупки.
Тоді як даних про інші транзакції для реалізації програми “Національний кешбек” уряд не потребує і не запитує від банків. Міністерство економіки в листі до банків наголошує на тому, що вимоги з боку банків про надання згоди на розкриття інших даних є недоцільними.
Окрім того, кошти за програмою “Зимова єПідтримка” зараховуються на картку Національний кешбек. Громадянин може відкрити таку картку в застосунку чи відділенні одного з банків-партнерів програми. У разі, якщо громадянин не зацікавлений брати участь в програмі і планує використати цю картку лише для отримання коштів за програмою “Зимова єПідтримка”, банки не повинні вимагати згоду на розкриття інформації про транзакції з особистих рахунків чи інші персональні дані, які не стосуються безпосередньо виплати.
Закрити банківську картку “Національний кешбек” або відкликати наданий дозвіл громадяни можуть у будь-який момент. Для цього потрібно звернутись до підтримки банку, – нагадали у повідомленні.
У листі відомство звертається до банків щодо приведення своїх договорів з клієнтами та інших документів у відповідність до наданих роз’яснень. Повний текст офіційного листа з роз’ясненнями наведено за посиланням.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.